Plánujete svadbu? Tieto rady vám pomôžu si naplno užiť váš svadobný deň!

Nasledujúci článok je prevzatý z webu výborného filmára a kameramana Martina Kacvinského (KACO). S každou vetou sa plne stotožňujem aj ja a preto Vám rád jeho článok prinášam aj na svojom webe. Verím, že Vám nasledujúce riadky ukážu nový pohľad na organizáciu Vášho dňa a že si ho vďaka nim užijete na 110%! :)

 

www.peterprochazka.com

 

Pracujeme ve svatební branži přes 5 let a to nás naučilo několik věcí. Každá svatba je jedinečná a každá si zaslouží to nejlepší video. Chceme do děje zasahovat jen minimálně a rozhodně nechceme, aby se nám svatba podřizovala. Známe ale několik organizačních drobností, které udělají Vaši svatbu, a tím i výsledné video, lepší. Zde je několik subjektivních zkušeností ke zvážení:

 

1. MYSLETE NA DOBRÉ SVĚTLO

Pokud plánujete venkovní obřad, zejména v letních měsících se snažte vyhnout době oběda. V čase mezi 12:00-15:00 je slunce nejostřejší a dělá výrazné stíny. Tyto podmínky jsou náročné nejen pro naše kamery, ale i pro Vaše hosty. V létě je proto ideální začátek pro venkovní obřad po 15:00.

 

2. PORTRÉTNÍ FOCENÍ

Vůbec nejvhodnější doba, kdy mohou vzniknout nejlepší záběry, je kolem západu slunce. Radši si s námi naplánujte 15 minut ve zlaté hodince, než hodinu v ostrém poledním světle. Také velmi oceníme, když se podaří najít během portrétního focení pár společných minut, které věnujete jen videu. Neosvědčilo se nám portrétní focení před obřadem. Je to doba, která Vám neumožní se správně uvolnit.

 

www.peterprochazka.com

 

3. LOGISTIKA

Zvažujete-li, že místa pro svatební přípravy, obřad a recepci budou různá, od sebe vzdálená, pak pozor! Delší přejezdy autem jsou únavné a náročné na koordinaci. Také čas, který strávíte v autě, znamená méně fotografií, méně záběrů a méně času s hosty.

 

4. ZAČÁTEK PŘÍPRAV

Je nám úplně jasné, že ráno svatebního dne nebudete moci dospat. Přesto dobře zvažte čas začátku příprav. Je velký rozdíl vstávat v šest nebo až v osm ráno. Dopřejte si dostatek pohody a možnosti načerpat síly na celodenní svatební veselí. My se Vám samozřejmě přizpůsobíme, ale neovlivníme to, když Vaši hosté budou na obřadu zívat.

 

www.peterprochazka.com

 

5. PŘÍPRAVY

Je skvělé, když máme možnost zaznamenat poslední fázi Vašich dopoledních příprav a oblékání. Hodně nám pomůže, a i Vy budete více spokojení, když se budete připravovat v hezkém a čistém prostředí s dostatkem denního světla. Například sklep penzionu tedy není zcela ideální místo. Snažte se také nemít ve svém okolí barevné tašky, krabice a podobně.

 

www.peterprochazka.com

 

6. SVATEBNÍ ŠATY

Vždy se nemůžeme dočkat, až uvidíme nevěstiny svatební šaty. Víme, že budou překrásné a že ženichovi spadne brada, až nevěstu uvidí. Jen prosíme mějte jistotu, že jsou šaty pohodlné a že se v nich cítíte dobře. Budete sami proti sobě, když Vás šaty budou omezovat. Máme zkušenost, že jednodušší šaty od lokálních návrhářů nebudou o moc dražší, než honosné šaty z půjčovny. Pokud plánujete focení v náročnějším terénu a šaty Vám zahalují nohy, vezměte si bez obav pohodlné boty. Šaty, které Vám neumožní pohyb a budete se o ně celý den bát, aby se neušpinily, jsou špatné svatební šaty. Svůj den si chcete přeci užít, ne?!

 

7. STREJDA S FOŤÁKEM

Hosty s fotoaparáty a telefony máme rádi a považujeme je za součást moderní doby. Záběry s telefonem či s displejem fotoaparátu celkem často ve svých videích používáme. Problém nastává, pokud se telefon Vašeho hosta objeví v našem hledáčku v neopakovatelných momentech během svatebního obřadu. Nejlepší je poprosit hosty, aby obřad prožili spolu s Vámi a svoje moderní hračky odložili na později.

 

www.peterprochazka.com

 

8. KOOPERACE S FOTOGRAFY

Někdy je vzájemná spolupráce perfektní a obohacující pro obě strany, někdy je to boj dvou různých pohledů a odlišných přístupů. Někteří fotografové mají stejný styl jako my a do děje moc nezasahují. Jiní řídí každý okamžik, stylizují a k práci používají blesk. Vzájemná spolupráce je pak komplikovaná, což ovlivňuje i výsledné video. Prosíme, dejte Vašim fotografům vědět, že je pro Vás video stejně důležité jako fotografie.

 

9. NASVÍCENÍ PÁRTY

Pracujeme jen s přirozeným osvětlením, proto pokud bude na parketu tma, očekávejte tmavé a zrnité video. Při plánování večerní párty proberte s DJ-em možnosti dostatečného osvětlení.

 

www.peterprochazka.com

 

Na závěr bychom rádi opět připomenuli – je to VAŠE svatba a můžete si ji naplánovat jak chcete. I když budete mít přípravy ve sklepě, obřad v poledne na přímém slunci a všude hosty s fotoaparáty, pořád to bude jedinečný den, který pro Vás rádi zachytíme. Protože do průběhu samotného svatebního dne nezasahujeme, na videu zachytíme tmavé interiéry, ostré světlo v tvářích a v záběru, kdy si vyměňujete prstýnky s Vámi bude i strýček s foťákem. Máme zkušenost, že pokud se video bude líbit nám, bude se líbit i Vám. Chceme, abyste byli s výstupem naší práce spokojení a aby Vám video dělalo nekonečnou radost. Pokud máme na věci stejný pohled, pak víme, že výsledek bude stát za to!

Autor článku: Martin, Eliška, Kryštof a Marek

< predchádzajúci článok  |  ďalší článok >

Share Post :