Ahoj,

na začiatok prosím všetkých tykajte mi, mám 30 rokov. :) Narodil som sa v Žiline. Počas štúdia som aktívne športoval a reprezentoval. K fotografii som sa dostal na strednej škole v roku 2010 vďaka môjmu otcovi, ktorý je tiež fotograf a kameraman (jeho tvorba a časť mojej sa tiež nachádza aj na jeho webe www.videopro.sk). Na svadby sme chodili spolu, začínal som ako jeho asistent a „second shooter“. Svadieb časom pribúdalo (aj iných fotení) a ja som fotil čoraz viac, až som sa rozhodol si kúpiť svoju prvú vlastnú digitálnu zrkadlovku v roku 2012. Odvtedy fotografujem rôzne žánre, najmä svadby a páry, ale aj rôzne eventy, hotely (a dovolenkové destinácie), portréty, stužkové, firemné akcie, koncerty, šport, produkty a iné. Medzi moje obľúbené žánre patrí najmä portrétna fotografia. Rád sa učím nové veci, rád pracujem s ľuďmi, vytváram nové spolupráce a neustále hľadám nové tváre, tak mi neváhajte dať o sebe kedykoľvek vedieť! ;) Kontaktovať ma môžte TU, správou na mojej Facebook stránke alebo cez Instagram. :)
Pôsobím na celom Slovensku od Bratislavy cez Žilinu až po Košice, ale fotografujem relatívne často aj v zahraničí – napr. Česko, Poľsko, Rakúsko, ale fotil som už aj v krajinách ako Taliansko – Toskánsko, Anglicko, Nemecko, Španielsko, Turecko, Grécko, Omán atď.
Okrem fotoklubu Fénix som tiež členom Zväzu slovenských fotografov. Moje aktuálnejšie fotografie a projekty nájdete aj na mojom Instagrame príp. na mojej Facebook stránke. Ak by ste sa chceli o mne dozvedieť viac a možno z trošku iného uhlu pohľadu, môžte si pozrieť čo o mne napísali klienti. :)

Teším sa na vás! :)

Váš svadobný fotograf Peter Procházka

Používaná technika:

Fotoaparáty (DSLR/bezzrkadlovky)
Nikon Z6 II
Nikon D750 (2x)
Nikon D600
Nikon D7000
Nikon D90
DJI Mavic Air
Objektívy
Nikon Z 35mm f/1.8 S
Nikon Z 85mm f/1.8 S
Sigma 20mm f/1.4 DG HSM Art
Sigma 35mm f/1.4 DG HSM Art
Sigma 50mm f/1.4 DG HSM Art
Sigma 85mm f/1.4 EX DG
Sigma 70-200mm f/2.8 II Macro
Nikon 24-70mm f/2.8G
Nikon 50mm f/1.8D
Samyang 14mm f/2.8
Blesky
Nikon SB-910
Nikon SB-700
Yongnuo YN 560 III
Metz 48 AF-1
Nissin Di622 Mark II